Fancyy
Jak czyścić szczotki i grzebienie

Brudne szczotki i grzebienie to jedna z najbardziej ohydnych rzeczy jakie można znaleźć w swoim pokoju. Jak się czujesz kiedy dopiero co umyłaś włosy i chcąc rozczesać włosy sięgasz po szczotkę, która jest pokryta brudem? Okropnie, prawda? Nie chcesz, nawet aby brudna szczotka lub grzebień dotknęły Twoich włosów. Tak więc, jak możesz zadbać o przedmioty, które używasz kilka razy dziennie do pielęgnacji swoich włosów? Poniżej przedstawiamy rady dotyczące czyszczenia szczotek i grzebieni.

 

 

Ale zanim przejdziemy do szczegółów czyszczenia, przedstawimy różne rodzaje najczęściej używanych przyrządów do włosów.

 

Plastikowy grzebień

 

Większość ludzi odchodzi od plastikowych szczotek i grzebieni, ponieważ tworzą one elektryczność statyczną, która prowadzi do skręcania się włosów i ich suchości. Wybierają szczotki zrobione z nylonu i włosia dzika.

 

 

Okrągła szczotka do włosów 

 

Okrągłe szczotki do włosów mają cylindryczny kształt i włosie dookoła. Są idealne do tworzenia fryzury na "burzę włosów" oraz loków i fal. Są one dostępne w różnych rozmiarach i są idealnym wyborem do stylizacji włosów.

 

 

Wiele osób używa jednej lub kombinacji tych szczotek do włosów i grzebieni. Jak więc dbać o te narzędzia, które dbają o nasze włosy i jak często je czyścić? Kontynuuj przewijanie, aby dowiedzieć się więcej. 

 

 

Jak dogłębnie oczyścić szczotkę lub grzebień

 

Czego potrzebujesz 

Alkohol do dezynfekcji / ocet jabłkowy / biały ocet 

Wykałaczka / grzebień z metalowym szpikulcem/szpilka 

Wielka miska 

Suchy ręcznik 

Suszarka do włosów (opcjonalnie) 

Nożyczki (opcjonalnie) 

 

Proces 

1. Użyj palców, aby usunąć włosy z pędzla lub grzebienia 

Usuń włosy przyklejone do pędzla / grzebienia palcami. Użyj wykałaczki, grzebienia z metalowym szpikulcem, szpilki lub nożyczek, aby pozbyć się włosów, które są trudne do usunięcia.

 

2. Namocz szczotkę do włosów lub grzebień w alkoholu lub occie jabłkowym 

Umieść szczotkę do włosów lub grzebień w dużej misce i napełnij ją alkoholem do dezynfekcji lub octem jabłkowym. Plastikowe grzebienie można zanurzyć bezpośrednio w tych substancjach. Pozostaw na 10-15 minut. W przypadku szczotek do włosów można również namoczyć główkę szczotki do włosów w roztworze białego octu i wody w proporcji 1: 1 przez 15-20 minut.

 

3. Umyj szczotkę do włosów lub grzebień 

Opłucz przyrząd do włosów pod bieżącą wodą. Osusz go za pomocą ręcznika lub suszarki. Podczas tego procesu należy wyczyścić także uchwyt szczotki lub grzebienia. Zachowaj ostrożność podczas mycia drewnianych lub płaskich szczotek do włosów, ponieważ nie można ich czyścić w taki sam sposób jak szczotek z tworzywa sztucznego. 

 

Oprócz podstawowych i głębokich procesów czyszczenia opisanych powyżej, istnieje również kilka naturalnych sposobów czyszczenia szczotek do włosów. Sprawdź je!

 

Naturalne sposoby czyszczenia szczotki i grzebienia

 

Soda oczyszczona / ocet i ciepła woda 

 

Zmieszaj jedną część octu lub sody oczyszczonej z czterema częściami ciepłej wody i namocz szczoteczkę lub grzebień, aby szybko i dokładnie usunąć brud. Metoda ta jednak nie działa na drewniane szczotki do włosów i grzebienie. 

 

Amoniak 

 

Trwałe szczoteczki do włosów można namoczyć lub przemyć roztworem amoniaku i letniej wody zmieszanymi w stosunku 1: 4. Nie używaj amoniaku do czyszczenia delikatnych szczotek do włosów i upewnij się, że Twoja skóra nie jest narażona na działanie tej substancji chemicznej przez długi czas.

 

 

Na co czekasz? Wyciągnij wszystkie szczotki do włosów i grzebienie, których nie czyściłaś od dawna i wyczyść je używając naszych rad.

Tagi
Brak.
Aktualna ocena:
Twoja ocena została zapisana.
Komentarze
Brak.
Dodaj komentarz
Twój nick:


Twój komentarz:


Podaj sumę dodawania 2+3:


Strona główna Księga gości Licznik odwiedzin: 114